Kontakt

Pressiteated

Aivar Kokk
16.02.2017

Betoonteid saab ehitada kodumaisest materjalist

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Aivar Kokk kohtus Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu ja Eesti Betooniühingu esindajatega ja arutas kodumaise ehitusmaterjalide osakaalu tõstmist näiteks teede ehitusel. “Eesti on võtnud eesmärgi
Viktoria Ladõnskaja
13.02.2017

IRLi eestseisus: Loodavad eesti keele majad tuleb viia Haridus- ja Teadusministeeriumi alluvusse

Uue koalitsioonilepinguga otsustati ellu viia eesti keele majade idee Narvas ja Tallinnas. Kuna integratsiooniküsimused on jagatud mitme ministeeriumi vahel, siis ei olnud senini selge, kas eesti keele majadega tegeleb Kultuuriministeerium või Haridus ja Teadusministeerium. IRLi eestseisus otsustas, et eesti keele majad tuleb viia Haridus- ja Teadusministeeriumi alluvusse.
Kaia Iva
10.02.2017

Kaia Iva: läheme vanemahüvitise süsteemi muudatustega edasi

Eile arutas valitsuskabinet vanemahüvitise süsteemi muutmist. Arutelu jätkatakse uuesti märtsi algul ning eelnõu valmib sügiseks. Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva (IRL) sõnul on oluline protsessiga kiiresti edasi liikuda. “Isamaa ja Res Publica Liidu jaoks on perepoliitika ja sündimuse kasvu soodustamine olnud kogu aeg tähtsal kohal. Nii oleme me näiteks seisnud vanemapensioni ja kolmanda lapse poliitika eest. Nüüd on kätte jõudnud aeg, mil vanemahüvitiste süsteem tuleb üle vaadata ja paindlikumaks ning peresõbralikumaks muuta,“ ütles Iva.
Marko Mihkelson
08.02.2017

Marko Mihkelsin pälvis Prantsusmaa riikliku teenetemärgi ohvitseriristi

Prantsusmaa suursaadik Eestis Claudia Delmas-Scherer andis eile õhtul oma residentsis Riigikogu väliskomisjoni esimehele Marko Mihkelsonile üle Prantsusmaa riikliku teenetemärgi ohvitseriristi.
Viktoria Ladõnskaja
06.02.2017

Ladõnskaja viis ettepanekut kiirendamaks lõimumist Eestis

Ladõnskaja viis ettepanekut kiirendamaks lõimumist Eestis Riigikogu kultuurikomisjoni liige Viktoria Ladõnskaja (IRL) sõnul tuleb tugevdada ja arendada siin elavate venelaste lõimumist, sest kergekäeline kodakondsuse andmine ei tule tänases koalitsioonis kõne alla. „On selge, et hallid passid ja integratsioon on probleem nii meie inimestele kui ka riigile. See on emotsionaalne teema mõlemale - eestlastele ja venelastele. Just seetõttu tuleb sellega tegeleda, kuid liigsete emotsioonideta ja konkreetsete lahendustega. Selleks pakun välja kuus sammu lahendusteks:
08.11.2016